הפרעות אכילה


מי מאיתנו לא מכיר את ההרגשה של:רק לרדת 5 ק"ג שעליתי בחגים,אם לא הייתה לי בטן...אם לא היה לי תחת בולט ....
מה הייתי נותנת כדי להיות שוב במידה 38...?

התחושות הללו מלוות כל חברה מערבית מדושנת עונג..חברה ששמה לעצמה את המוטו "אכול היום כי מחר תמות"

חברה שכל הזמן סוגדת לנהנתנות,שכל חגיגה  היא חגיגת  אוכל,שבכל שעה יש תוכנית אוכל באיזה שהוא ערוץ וחברה שיחד עם זאת סוגדת לרזון וליופי בלתי אפשרי.

לכאוס הזה נחשפים/ות נערים/ות בגיל ההתבגרות שזוהי התקופה בה הם/ן מחפשים/ות את הייחודיות שלהם/ן, את האמירה המיוחדת שלהם/ן ובחברה כל כך מבלבלת עם מסרים כל כך סותרים הם עלולים ללכת לאיבוד.

להיות אסתטי ורזה -הפך להיות חלק מהחובה אצל כל אחד ואחת,נערים נערות, ילדים ילדות וגם הוריהם סוגדים למידות הקטנטנות "פטיט".כבר בטיפת חלב מזהירים אמהות צעירות שהילד/ה לא יהיו שמנים חלילה וחס,האחיות בבתי הספר והרופאים כולם עומדים היכון שמא הילד יהיה שמן.

ואכן המודעות למשקל עודף עלתה מאוד ואיתה הפחד האימתני שמא אהיה שמן או חלילה- הילד שלי .

מתי הופכת מודעות לאכילה נכונה להפרעת אכילה?

הפרעת אכילה אינה כלל בנושא של אוכל אלא בנושא של שליטה.עד כמה אני יכול לשלוט על הגוף שלי,על האכילה שלי, על מה שקורה לי בחיים.

הרבה מאוד מהסובלים/ות מהפרעות אכילה הם נערים/ות "מבריקים" חכמים, מאוד הישגים שלעיתים מרגישים שאין להם שליטה על מה שקורה מסביבם ורק על גופם יש להם שליטה .בתחילה הרבה פעמים רוצים רק לרדת מעט כי מישהו אמר ש...אבל כאשר אי אפשר לעצור את התהליך אז יש לשים תמרור עצור גדול כי אנורקסיה היא מחלת נפש היחידה שעלולה להרוג.

 

למידע נוסף, לחצו על צור קשר